"חֶסֶד וֶאֱמֶת נִפְגָּשׁוּ צֶדֶק וְשָׁלוֹם נָשָׁקוּ." – עו״ד אפרת ידידיה

החודש, בחרנו לראיין את עו״ד אפרת ידידיה, ממשרד י.ד. שחור,  המעניק שרותים משפטיים בתחום האזרחי – מסחרי עם התמחות במקרקעין.

כשהתחלת את הקריירה כעו״ד לפני 25 שנה, מדוע החלטת להתמחות דווקא בתחום המקרקעין?

״תחום המקרקעין הינו תחום שגדלתי לתוכו ולמדתי אותו מאבי שהקים וניהל את פירמת י.ד. שחור, משרד שעסק רובו ככולו, בתחום הנדל"ן ומיסוי הנדל"ן.

למרות זאת, לאחר סיום לימודי המשפטים ניסיתי לטעום מתחומי משפט שונים, שנראו לי כמעניינים. כשנה התמחיתי בתחום הפלילי – צווארון לבן, אצל עו״ד אורי סלונים ועוד שנה במשרד אהרונסון אבולעפיה בתחום הנזיקין.

לאחר שלא התחברתי לתחומים אלו, שבתי לכור מחצבתי  והודעתי לאבי שאני מצטרפת למשרד.  אחרי כ- 25 שנות פעילות בתחום האזרחי מסחרי עם התמחות במקרקעין וכבעלת משרד י.ד שחור, אני יכולה להגיד שאני שמחה על בחירתי, המשלבת בין משפט לעסקים״.

מהן החוזקות הבולטות ומהו הערך המוסף של המשרד? ומי הם קהל לקוחותייך?

״י.ד. שחור, הינו משרד בוטיק הפעיל בתחום הנדל״ן כ-60 שנה.  המשרד נותן יעוץ וליווי מקצועי משפטי ברמה הגבוהה ביותר, כשהדגש הינו על  מקצועיות בלתי מתפשרת, יחד עם יחס אישי וליווי צמוד ללקוחות המשרד.

אנו מלווים את כל סוגי עסקאות הנדל"ן הקיימים בארץ, ובכללם עיסקאות של קומבינציה, תמורות, שירותי בניה,  התחדשות עירונית: תמ״א 38, ופינוי בינוי. במסגרת הליווי המשפטי אנו גם מייצגים את לקוחותינו מול בנקים שנותנים ליווי לפרוייקטים, מול יועצים, קבלני בצוע וכו'. .״

מי נמנים על לקוחות משרד י.ד. שחור?

בין לקוחותינו ניתן למנות  חברות מהמובילות במשק, כדוגמת:

  • חברת רותם שני יזמות והשקעות בע"מ
  • חברת ב.ס.ט גורדי גשם יזום בע"מ
  • חברת פ. גורדי הנדסה בע"מ
  • א.ש.ל.י. חברה לבניה בע"מ
  • 4IG – חברה לבניה ויזום בע"מ
  • חברת ש. מיכלסון בע"מ
  • לי-רן יזום והשקעות בבניה בע"מ
  • חברת ציבלין איל ( 1997) בע"מ

וכמובן דיירים במקבצי התחדשות עירונית, חברות ניהול ופיקוח, חברות בניה, כמו גם לקוחות פרטיים: ישראלים ותושבי חוץ בעלי נכסים ועתודות קרקע בארץ.

כמשרד גדול, המוביל עיסקאות רבות, תני דוגמא לפרוייקט שיצא לך ללוות לאחרונה?

״אחד מהפרוייקטים שמשרדנו מלווה מזה כשמונה שנים הינו  "פרוייקט רותם שני – בגני תקוה", משרדנו ליווה את היזם בהתקשרותו עם בעלי קרקע רבים בתחום התוכנית,
דרך שינויי תב"ע בוועדה המחוזית ועבודה מול רשויות
התכנון, בנקים, קבלנים ויועצים, תהליך שגרם להקמתה של שכונה חדשה בגני תקוה, המכילה כבר כיום מאות משפחות מאושרות, המתחילות בימים אלו לאכלס את הבנין הראשון, מתוך רבים אחרים ההולכים ונבנים בשכונה חדשה ומפוארת״.

מהי תפיסת העולם המנחה אותך בעבודתך?

״מקצועיות , מצויינות , יחס אישי ותודעת שירות גבוהה״.

ובנימה אישית: הינך אמא לארבע בנות, מהו סוד ההצלחה לשילוב בין אמהות לקריירה מצליחה?

״שנים שילבתי בין האמהות לקריירה. בשנים הראשונות שמתי בראש סדר העדיפויות שלי את תפקיד האמא, גם אם זה פגע בהתפתחות האישית שלי בעבודה. הקפדתי להגיע הביתה אחה״צ ולאסוף את בנותיי מהגן ובתי הספר ולהיות אמא במשרה מלאה עד למחרת בבוקר.

כשבנותיי גדלו, יכולתי להשקיע יותר שעות בעבודה כי גם להן היו כבר חיים מלאים עצמאיים, אבל לא ויתרתי על תפקיד ההורות. הן ידעו שאני זמינה להן בכל שעה במשך היום.

בנוסף, דאגתי לייצר זמן איכות עם כל אחת מהבנות  בתוך שגרת החיים המקצועיים העמוסה. הקפדתי  כל ערב, לאגד את כל המשפחה לארוחת ערב משפחתית, גם אם לפעמים התיישבנו לאכול מאוחר יחסית וכמובן לא ויתרנו על החופשות המשפחתיות״.

משרד עו״ד י.ד. שחור   המגדל, דניאל פריש 3, ת"א
טלפון: 03-6911165

www.jdslaw.co.il

צילום: ליאת לומברוזו  | איפור ושיער: הולי