רן עמוסי

יוזם משפחת פיטנס

צילום: בנימין אדם

מה הוביל אותך לעסוק דווקא בתחום זה?

"נכנסתי לתחום הפיטנס טוטאלית, לאחר שאיבדתי אדם קרוב. פשוט הבנתי את עצם הידיעה, שאפשר היה לעשות דברים אחרת בעזרת אורח חיים נכון ושגרת חיים בריאה.

אנשים לכודים בתוך מרוץ העכברים, בהזנחה מנטאלית של עצמם. אם לא מכבדים את הנפש, הגוף מאבד עניין, ולאט לאט דועכת האש הפנימית.

אני רוצה לעזור לכמה שיותר אנשים להגיע לגרסה הכי טובה שלהם, ולדעת איך להשאר שם לתמיד".

מהם לדעתך היתרונות הבולטים של התוכנית שלך?

"אצלנו מקבלים חבילה כוללת של אימונים המיועדים לשיפור הרגלים והרזייה, בין אימוני אאוט-דור לסטודיו ואונליין – לליווי טלפוני צמוד ופגישות פנים מול פנים.

תכנית אימונים לכל יום בשבוע, לפי האופי והרצון שלכם, תכנית ארוחות שבועית לתזונה מגוונת ובריאה, לפי טעמכם והעדפותיכם".

מהי השיטה הייחודית שלך לירידה במשקל?

"BreatheFIT – השיטה שלי, אשר נועדה לפתח אצל אנשים שאינם אוהבים ספורט ואוכל בריא, את היכולת כן לאהוב, ואפילו להפוך זאת לשגרה. הרעיון שמתחילים בצעדים קטנים, כל יום עושים פעילות מתונה כגון: 10 תרגילי תנועה או מתיחות שאני מעביר, בנוסף למעקב ולשיחות מוטיבציה,

עד שלפתע מתחילים להינות, ואז גם אם מפסידים אימון במקרה, מרגישים שחסר, ועושים לבד בבית לפי אימוני  ה-BreatheFIT. זה יכול להיות שעה או חצי שעה ואפילו פחות. העניין שהופכים את זה לחלק מהיום יום שלנו מתוך בחירה,
וככל שמתקדמים, זה הופך לחלק מהאני החדש שלנו .."

הישג שאתה גאה בו במיוחד

"משפחת פיטנס כשמה כן היא, באוירה משפחתית.  אני גאה ביכולתנו ללמד אנשים מחוץ לתחום או מאמנים בתחילת דרכם, איך לעשות דברים נכון ולהתפתח במהירות, וחשוב מכך לעזור לעולם להיות מקום בריא יותר".

מה ההחלטה הכי טובה שעשית כמאמן כושר מקצועי?

"לפתוח חברה, ולצרף עוד מאמנים שיעזרו לי לאמן יותר אנשים, לאורח חיים בריא ותזונה נבונה״.

מה ה'אני מאמין' שלך להצלחה בקריירה

״אני מאמין שהגוף, כמו המוח שלנו, מסוגל להרבה יותר ממה שנראה לנו. לעתים רק במצבי קיצון אנו יכולים להגיע לקצוות שלנו. אם כך גם בלמידה בטוחה ואיטית נוכל להגיע לאותם המקומות שהיינו מגיעים בתנאים קשים יותר.

העניין איך לעשות זאת נכון: מתחילים בקל, לקשה, מנסים גם כשלא רוצים, ולאט לאט משתפרים כמו כל דבר אחר. אך, העניין היכן אנו מוותרים והיכן אנו נלחמים, אנשים נועדו להיות שלמים בהחלטותיהם, וגם אם נוותר, נעשה זאת בבחירה, וככל שמתקדמים שומרים על שגרת פיטנס בריאה, ומשיגים את המראה וההרגשה שאנו רוצים לשמר לכל החיים".

5 צעדים להצלחה לירידה במשקל:

1. להכין את הבית והסביבה המשפחתית – ברור שלסביבה יש השפעה רבה עלינו וחלק מההרגלים הלא נכונים, התבססו אצלנו בשורה הראשונה.
לפני התהליך נרצה להכין את הבית עם מוצרי תזונה מתאימים, לעשות קניה חכמה בסופר, להוציא מאכלים שפחות טובים לנו לתקופה הקרובה, ואם צריך לבקש שלא יציעו, לא להתבייש.

2.  אימון מתון – לעשות בבוקר חימום מפרקים 5-10 דקות,  לעזור לגופנו להזרים דם לכל האיברים, להתחיל את היום באנרגיה חיובית ואפקטיביות.

3. לאכול בריא וגם טעים – להבין תמיד שיש 2 מישורים: אחד הטעם, ואחד הגוף. ככל שנדבוק יותר במאכלים שטובים לגוף, ככה נגיע ליעד שאנו רוצים, אך זה לא אומר שלא נוכל לאכול מאכלים פחות טובים, פשוט נשמרם לרגעים מיוחדים, ולא לשגרה היומיומית.

4. להיות כנים  – הכנות הינה המפתח הראשון בדלת, לשינוי. רק כשתהיו כנים עם עצמכם, תכירו בחולשות ובכאב, תוכלו באמת להשתנות, ואז במהלך הדרך, הכנות תשקף את מי שאתם. ככל שתתמידו יותר, תתקדמו מהר יותר.

5. לסמוך על עצמנו – כדי שנצליח בתהליך המעבר לפיטנס-לייף (אימונים ותזונה חכמה), נהיה חייבים לקחת סיכונים קטנים ומחושבים,
וככל שנצליח להגיע ליעדים שהצבנו לעצמנו,
נוכל לקבל יותר אמון וביטחון כלפי התהליך, וכלפינו. רק כשנסמוך על עצמנו, נהיה שלמים ונתמיד לתמיד.

לתחזק מותג מצליח זאת משימה לא פשוטה. מה הסוד שלך?

"משפחת פיטנס מאוד מתגמלת. הסוד להצלחתנו הינו התגמול הגבוה לאנשי הצוות שלנו. ככל שהצוות מתוגמל יותר, כך התפוקה גדלה בהתאם".

3 טיפים מרן עמוסי – לאורח חיים בריא

1. לאכול יותר ירקות מפירות – פירות וירקות הם גם פחמימות, שאמנם דלות בקלוריות יחסית. בזמן הירידה במשקל נרצה לאכול פרי או 2 ביום, ולפחות 4-5 ירקות טריים.

2. חלבונים ממקורות רזים על שמנים – עדיף לאכול נתחים רזים, כגון: פילה, שייטל, סינטה, חזה עוף, הודו, דגים, גבינות רזות, כגון: צפתית, בולגרית, קוטג, לאבנה.

3. לשתות מים – המים תורמים לפירוק שומנים וניקוי רעלים מהגוף. בזמן הירידה במשקל מומלץ לשתות יותר מהרגיל, אפשר ליצור הרגל לשתות לפני כל ארוחה כוס מים.

״אני גאה ביכולתנו ללמד אנשים מחוץ לתחום, או מאמנים בתחילת דרכם,
איך לעשות דברים נכון ולהתפתח במהירות״

052-6277797     
www.the-fitness-family.com
אינסטגרם   משפחת פיטנס  פייסבוק t_fitnessfamily