׳לחזור לחיים׳ ולראות את האור!

אסנת אלעזרי, בעלת משרד אדריכלות ועיצוב פנים, רישוי עסקים, בטיחות אש בבניינים וחקירת שריפות, מספרת לנו את סיפורה האישי ומעוררת השראה לנשים רבות, בדרכה להנצחת בתה בר מזל  ז״ל.

"עצבות נועלת שערי שמים, תפילה פותחת שערים נעולים, והשמחה בכוחה לשבר חומות" (רבי ישראל הבעל שם-טוב) כך כתבה על הסידור החדש לבית ישראל "יפה כלבנה ברה כחמה" שהוציאה לאור.

ספרי מהו תחום עיסוקך והכשרתך המקצועית?

״אני בעלת משרד אדריכלות עצמאי ומודרני, מלווה פרויקטים בכל התחומים, כולל עיצוב פנים, רישוי עסקים ובטיחות אש במבנים. מעניקה שירות של תכנון וליווי פרויקטים בתחום עיצוב ואדריכלות חוץ ופנים, תוך מתן פתרונות ייחודים ודגש  על צרכיי כל  לקוח.

צברתי מוניטין רב בתכנון אדריכלי ועיצוב דירות, וילות, חנויות ומשרדים. עבודותיי מאופיינות ביצירתיות גבוהה, מקוריות, חדשנות ומקצוענות, תוך הקפדה על פרטי פרטים ושאיפה לשלמות. כל נושא ההגשות, השתנה בשנים האחרונות, והכל היום דרך ממשל זמין מתקדם.

את נושא ההגשות מלווה בני בכורי – חי אלעזרי, האחראי על כל נושא ההיתרים במשרד, עובד איתי יד ביד למעלה מארבע שנים ותכף מסיים את לימודי הנדסאי, בע"ה״.

מה ייחודיות העסק שלך?

״ותק מעל עשור בתחום בטיחות האש, בתוספת ניסיון עשיר שנרכש במאות פרויקטים מכל הסוגים. תפקידי להבטיח טיפול מקיף ומקצועי מול שירותי הכבאות וההצלה עד לקבלת רישיון עסק, היתר בנייה ו/או אישור אכלוס טופס 4. מובילה בתחום מרכזים מסחריים, עסקים מכל הסוגים, פרויקטים של נדל"ן כגון: בנייני מגורים, תמ"א 38 ופרויקטים משולבים. בעבודתי כמתכננת בתים ומבני תעשיה, נדרשתי להגיש תכניות לאישור כבאות לסידורי בטיחות אש במבנים. לפני מספר שנים התווספו תקנות חדשות בשרותי הכבאות, הדורשים ממתכנני בתים להראות את אמצעי בטיחות האש, על גבי התכנית האדריכלית, וזה הובילני ללמוד את תחום ייעוץ הבטיחות במבנים, היות ומדובר על קשר ישיר בין תכנון המבנה לקביעת אמצעי בטיחות האש שבו. בשנה האחרונה הכנסתי למשרד את תחום חקירות שריפה, הוכשרתי לנושא, וקיבלתי תעודה של חוקרת דליקות מוסמכת.

בעלי היקר, משה אלעזרי, מרכז את כל התחום הזה ביד רמה, שימש בעבר רע"ן חקירות מחוז ירושלים, והיה אחראי על כל נושא החקירות במחוז״.

מתי וכיצד התרחשה התפנית בחייך?

״לפני שנה וחצי בתי בר מזל ששירתה בצבא חשה כאבים לא מובנים בגופה, במשך כחודש. בגלל מגפת הקורונה הייתה בסגר עם כל חיילי הבסיס, היינו לחוצים וניסינו בכל דרך לשחררה הביתה לבדיקות מקיפות. לאחר שבועיים נתגלתה בגופה מחלה אלימה שגרמה לה להיות מצב קשה מאוד.

אנו היינו מלאי אמונה, הפצנו תפילות בכל מקום, והרבה אנשים התפללו עליה וערכו עבורה ערבי הפרשות חלה. חודש לפני מותה התבשרנו שהמחלה עברה מהקיבה, שמחנו שקרה לנו נס, וניסינו לחזור לחיינו הרגילים.

בערב ראש השנה אשתקד, בר חשה כאבים עזים ותוך 3 ימים נפטרה ומותה פער חלל עצום בחיינו, ובדיעבד הבנו שהמחלה שבה לריאות ולעצמות, ונאלצנו להיפרד מבתנו היקרה באדם.  כך  כתבתי לה בשיר לזכרה : "איך אמא יכולה להיפרד מהגוזל שלה..".

בסיום החודש, ישבנו עם הרב שמלווה אותנו להבין מה לעשות לעילוי נשמתה הזכה, בעלי משה אמר: "כשתקום בבוקר יקום מפעל הנצחה", וכך היה. כל בוקר בדף הפייסבוק אני מעלה תפילות ותמונות של ערבי הפרשת חלה, ושיעורי תורה שאני מעבירה, מחזקת נשים ומקרבת לבבות״.

מתי הבנת שסיפורך מעניק השראה לאחרים?

״לאחר מספר הפרשות חלה הבנתי את ייעודי.

בבוקר, אני בעלת משרד אדריכלות, יועצת בטיחות אש ומעצבת פנים, ובערב אני מקרבת לבבות. רשום: "איזהו החכם הרואה את הנולד״ הכוונה למי שמתבונן ורואה את התכלית שלשמה נולד, ומה תפקידו בעולם", אני מאושרת שאני מבינה את מקומי בעולם בכל הקושי הזה של להרים את משפחתי ואותי מאובדן כה קשה, למצוא את האור ולהפיץ את אור של בר בכל העולם.

לעילוי נשמה של בתי הוצאתי לאור סידור לבת ישראל: "יפה כלבנה, ברה כחמה", סידור תפילות מרגש שמופץ כיום בכל הארץ והדפסנו עד כה 2,000 עותקים. בני הקט שאל אותי "אמא למה יש רק  סידור לבנות?" "מה עם הבנים "אמרתי כמובן גם לבן ישראל יהיה סידור: "שיויתי ה' לנגדי תמיד": בחסד ה' עצום. עם  2 הסידורים אני מגיעה להפרשות חלה, להמשך הפצתם״.

מהיכן את לוקחת כוחות ונותנת לאחרים?

״אני מרגישה את אלוהים בכל דבר. כשהוא נותן מכה לאדם, הוא גם מחזק אותו , דואג לו ומרים אותו. את החוזק הזה כבר היה ניתן להרגיש במשך השבעה של בר ז״ל, אנשים הגיעו שבורים ואנחנו נטענו בהם כוחות. אני מרגישה שאני מגיעה לערב הפרשת חלה לתקן משהו באותו בית, עם שליחות עצומה:

תפילות ושמחה. כשאני מחזקת אחרים אני מתחזקת בעצמי, בהודיה גמורה לה' יתברך, שאין משהו שהשם עשה והוא לא לטובתנו. לא הייתי רוצה לראות את בר סובלת. זו הייתה חצי שנה מאוד משמעותית עבור כולנו בני המשפחה, כשהיינו סגורים בבית בגלל הקורונה, שבה גם חבקנו ילדה חולה , על כל המשתמע מכך״.

היכן את רואה עצמך בעשור הקרוב?

״ממשיכה לחזק ולהתחזק. בע"ה כל פעם השם מביא לפתחי עוד משהו מרגש.  פנו אליי מעמותה להוציא טיול לאומן – לקברי צדיקים, והתמלאתי אושר לא מובן: "השמחה בכוחה לשבר חומות".

בע"ה להמשיך לצאת לערבי הפרשת חלה, לחזק אנשים, לשמח אותם ואת עצמי. אם אימא  שמחה כל הבית שמח!

אני רוצה לראות את שמחתם של ילדיי, רוצה נכדים שיכניסו לביתנו את האור חזרה, ובעיקר רוצה להיות שמחה בחלקי.

השם נתן לנו פיקדון 20 שנה וביקש להחזיר אותו אליו. בר הייתה ילדה משמעותית בחיינו, ונהגה כמו אימא לאחיה הקטנים, ואנחנו בעיקר רוצים לעשות לה נחת בשמיים, תודה על הזכות הגדולה שנפלה בחלקנו״.

 

   מושב אדרת  |  טל׳: 02-6500747, 050-4644114 |  osnatelel@gmail.com

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*