עו"ד ונוטריון גליה זלצר-ליפשיץ

צילום: עמיר צוק

בעלת משרד עורכי דין בוטיק, תאונות דרכים, תביעות נזיקין, רשלנות רפואית ומשפט מסחרי.

״הקשר האישי עם הלקוח והזמינות הם נר לרגלנו. בסופו של דבר התוצאות
מדברות בעד עצמן, ולקוחותינו המרוצים הם השגרירים הטובים ביותר שלנו״

איך החלה התמקצעותך בתחום?

״הרומן שלי עם המקצוע החל לפני שנים רבות. עוד כילדה בחופשות בי"ס הגעתי למשרדו של אבי, עורך-דין פנחס זלצר ז"ל, שבשלב מוקדם בקריירה המשפטית שלו קיבל החלטה לייצג רק נפגעים קשים מאד (100% נכות, פגיעות ראש וכיו"ב).

כילדה הדפסתי, תייקתי, התלוויתי לדיונים ופגישות, "נשמתי" משפטים. בתום לימודי המשפטים, בתקופת ההתמחות, הוטל עליי להכין סיכומים באחד התיקים הגדולים ביותר של המשרד. זו היתה ממש עבודת פאזל, להרכיב את אלפי החלקים הקטנים לתמונה השלמה.
זה דרש ניתוח מדוקדק של כל פסיק במאות עמודי הפרוטוקול, תצהירים, ראיות ומוצגים. עבדתי על זה חודשים ונהנתי מכל רגע. אגב, קיבלנו פסק-דין נהדר״.

מהן החוזקות המשמעותיות של המשרד בעיניך?

״בשנים האחרונות אני שומעת על יותר ויותר משרדים שמגדירים עצמם כמשרדי "בוטיק". משרדנו חגג בשנה שעברה 50 שנים, ומהיום הראשון מיתגנו עצמנו כמשרד בוטיק. אנו לא משרד ענק עם מאות עורכי-דין, אלא צוות משפחתי, וללא ספק יתרוננו הבולט הינו ייצוג אישי, מקצועי ועתיר ניסיון ומוניטין. האג'נדה שלנו הינה טיפול אישי בלקוחות המשרד מא' ועד ת'. הקשר האישי עם הלקוח והזמינות הם נר לרגלנו. בסופו של דבר התוצאות מדברות בעד עצמן, ולקוחותינו המרוצים הם השגרירים הטובים ביותר שלנו״.

עצה טובה לנפגעים?

"תמיד תבחרו בעורך-הדין הטוב יותר בתחומו, לאחר שתעשו סקר, תבדקו, תשאלו אחרים, תחקרו.

בישראל יש עשרות אלפי עורכי-דין, אך עורך-דין שאינו בקי בתחום לשמו הוא נשכר עלול להזיק יותר מלהועיל. לא פעם ולא פעמיים הגיעו אלינו לקוחות שעברו אלינו מעורכי דין אחרים, בעיקר נפגעי תאונות דרכים משותקים שבזמן האשפוז טעו ושכרו עו"ד שאינו מומחה ומיומן בתחום (למשל עו"ד שייצג את השכנה בתביעת גירושין או עו"ד שהציל את הגיס משלילת רישיון נהיגה). זו טעות גדולה. מי שסובל מבעיות לב יפנה לקרדיולוג הטוב ביותר ולא לרופא שיניים. כך צריך להיות גם בבחירת עורך-דין. העצה שלי טובה לגבי כל תחום, ובפרט כשמדובר בתאונות דרכים, לגביהן שכר הטרחה קבוע בחוק. בסופו של דבר, העתיד שלכם תלוי בתוצאות המשפט. אל תתפשרו והיזהרו מהבטחות שווא".

מהם ההישגים המשמעותיים שעשית השנה?

"בתחום המשפטי סיימנו מאבק משפטי ארוך באופן חריג (12 שנים), לשביעות רצונם המלאה של הלקוחות. במקביל, תביעה שהגשנו לבית המשפט הסתיימה בהסדר פשרה מצוין עוד לפני שהתחילה (לפני הדיון הראשון), הודות לעבודת הכנה מצוינת.

בתחום העסקי, משרדנו הינו הנציג הישראלי היחיד בארגון בינלאומי של עורכי-דין מהתחום המסחרי, שהוקם מתוך הבנת החשיבות ללקוחות לקבל שירותים משפטיים אמינים ומקצועיים מהשורה הראשונה, בכל מדינה בה הם מנהלים עסקים. בחודש מאי הקרוב משרדנו יארח עשרות עורכי-דין מהמשרדים המובילים באירופה וארה"ב ובני/בנות הזוג לכנס מקצועי וסיור בן מספר ימים בארץ, מצפונה עד דרומה (לרובם זהו הביקור הראשון בישראל)״.

דמות שמעוררת בך השראה?

״ללא ספק אבי, עורך-דין פנחס זלצר ז"ל, שהיה אחד האנשים הכי חכמים ומוערכים שהכרתי. בדרכו הנעימה והאלגנטית הצליח להזיז הרים ולשכנע שופטים בצדקת טענותיו, והוביל להלכות רבות המצוטטות בפסיקה הישראלית״.

עצה טובה ממך לאנשי עסקים בתחילת הדרך?

״שמעתי פעם מישהו שאמר שרק ילדים מקבלים תעודות הוקרה על מאמץ, לאחר מכן צריך להראות תוצאות.

כדי להצליח ולהגיע לתוצאות צריך להשקיע, להתמיד ולהתמסר לעבודה.

הקיפו עצמכם בצוות אמין ומקצועי, ותתייחסו לכל לקוח כדבר החשוב ביותר (כי הוא באמת החשוב ביותר). התייחסו למקצוע בכבוד המגיע לו. אומרים שהשטן נמצא בפרטים הקטנים. לכן בדקו עצמכם שוב ושוב מכל זווית אפשרית ולעולם אל תזלזלו ביריב. לא פעם יצא לי לראות שעורכי-דין נוטים להתאהב במה שהם כותבים. היו פתוחים לשינויים והגיבו בהתאם לפעולות היריב, גם אם תגובתכם תשנה את המסלול שחשבתם לנקוט בו עד כה״.

״אומרים שהשטן נמצא בפרטים הקטנים. לכן בדקו עצמכם שוב ושוב מכל זווית אפשרית ולעולם אל תזלזלו ביריב. היו פתוחים לשינויים והגיבו בהתאם לפעולות היריב, גם אם תגובתכם תשנה את המסלול שחשבתם לנקוט בו״

מרמורק 9, ת"א  | 03-6855959 |  www.zeltzerlaw.com | פייסבוק:  ד"ר פ' זלצר משרד עו"ד ונוטריון