ענת אהרונוביץ

צילום: ערן ירדני

מאמנת ריצה וכושר, בעלים של סטודיו לאימונים ומועדון הריצה .Urban-Place

מה הוביל אותי לעסוק דווקא בתחום הזה?

״אני מתאמנת ועושה ספורט מאז שחרורי מהצבא, שם התאהבתי באנדורפינים וכבר אז גיליתי מהו כח הקבוצה ותחושת השייכות לתחום ספורט מסוים,  עושה לי.
לפני כ-8 שנים התחלתי לרוץ בחוץ, והתאהבתי .

בריצה למרחקים ארוכים קורה משהו לנפש שאין לה תחליף באף ספורט אחר.

זיהיתי בריצה בפרט ובעולם הכושר בכלל כמקום ריפוי, מקום שמדייק אותנו, בני האדם. זיהיתי את הצורך שלי לגעת בכמה שיותר אנשים ולהפיץ את הבשורה.

כשנשרף ביתי לפני כ- 3.5 שנים, הבנתי שהריצה הינה הדרך היחידה שלי
להתרומם, זה היה המקום הפרטי שלי שבזכותו שרדתי והצלחתי להפוך את המציאות שלי למקום של הצלחה ושגשוג. שם ידעתי שהשליחות שלי היא לעזור לאנשים דרך העולם הזה״.

היתרונות הבולטים של הסטודיו:

״אחד מהיתרונות הכי בולטים שלנו, הינה העובדה שאנחנו גם סטודיו וגם מועדון ריצה. רצים יודעים שבכל תכנית אימונים אנו מחויבים להכניס גם אימוני חיזוק וכוח, כדי למנוע פציעות וגם שחרור ומתיחות (יוגה, פילאטיס) לחיזוק שרירי
ליבה והארכת השרירים שהתכווצו.

אצלנו אפשר לקבל הכל ולא צריך לעשות מנוי נוסף במקום אחר. בנוסף אנו משמרים את תחושת המשפחתיות וחיי הקהילה. מלבד תכנית האימונים אנו עורכים מפגשים קהילתיים עם הרצאות ותכנים חיוניים המתאימים לעולם התוכן שלנו. היחס אישי וכולל תכנית אימונים מדויקת ומותאמת ללקוח. בתקופה של היום, עידן הקורונה, כל המערך האימוני והקהילתי עבר לאון ליין ואנו מצליחים לשמר את הווייב הקבוצתי באופן מהמם. כח הקבוצה הוא הדבר הכי חזק אצלנו״.

ספרי לנו על השיטה הייחודית שלך לירידה במשקל?

״המצטרפים אלינו לטובת ירידה במשקל, מקבלים תכנית מדויקת ושיטה ייחודית הכוללת קורס סגור שכל הנוכחים בו עוברים תהליך ביחד מ-A ל-B, שיטה שהוכיחה עצמה כמנצחת.

המתאמנים מקבלים תכנית אימונים ספציפית, אימונים קצרים ממוקדי מטרה ומעקב דיאטנית מקצועית. עיקר התוכנית מתבססת על ליווי אישי וצמוד ושיחות שיתופיות וכח של קבוצה המניע לפעולה. זו עיקר הדרך שלנו להצלחה בכל תחום״.

הישג שאת גאה בו במיוחד

״היכולת להבין את צרכי הלקוח ולהתאים עצמי לזה. למשל: מזמן הבנתי שכדי להתמיד בפעילות גופנית, אנשים צריכים להרגיש שייכים לחיי קהילה שדברים מעניינים קורים בה, כדי שירגישו שהם לא רוצים להפסיד אימון, כי הם מפחדים לפספס מה קרה באימון , הבדיחות, השיחות , מי היה, השיחה.

רוב האוכלוסייה שמתחילה לעשות ספורט מגיעה אליי בסביבות גילאי ה-40, שם אנשים מבינים ש"עכשיו זה הזמן שלהם", אחרי שהשקיעו בילדים ובקרירה, הגיע תורם. הם מחפשים מקום חברתי, שיקשיבו להם, יצחקו איתם ובעיקר יקבלו שם אנרגיה וכח להמשיך בשגרה ובמטלות היום יום. אני הצלחתי לגרום לאנשים להתמיד בזכות הקהילה שיצרתי, המסגרת המאפשרת גם שילוב של אורח חיים בריא , מסגרת אימונית שכוללת הכל בתוכה, וגם מפגשי קהילה נעימים שמייצרים מינגלינג והרבה דברים טובים קורים שם. זו הגאווה הכי גדולה שלי״.

מה ההחלטה הכי טובה שעשית כמאמנת כושר מקצועית?

״כחלק מתהליך למידה עצמית ודיוק תמידי, חיפשתי דרך לגדול. בתחילת דרכי פתחתי קבוצת ריצה, קטנה ואיכותית, שקיבלה מלבד אימוני הריצה, גם אימוני כוח ויוגה בגני שעשועים, זו היתה תקופה קשוחה שכללה הרבה ביטולים בתקופות מזג אוויר קיצוני, לאחר שנתיים החלטתי לפתוח את הסטודיו.

בהתחלה הרגיש גדול ומפחיד, ההוצאות היו  כבדות והמתאמנים זרמו אך לא כפי שרציתי. אך היום, אני יכולה להגיד שזו ההחלטה הכי טובה שעשיתי גם כמאמנת עבור המתאמנים, וגם עסקית. הסטודיו מאפשר לי לתת בית למתאמנים, מקום שאפשר להגיע אליו ולהרגיש בבית, להנות משעה של שקט.

קהל היעד שלי גדל, היום מגיעים לא רק אנשים שרוצים לרוץ, כולם מתחברים לקהילה אחת גדולה פעם בחודש בסטודיו על אזרחי. כמי שנשרף לה הבית, כנראה שזה היה הצעד העסקי המתבקש עבור כל המתאמנים שלי. בית אימוני״.

מהי האג׳נדה המקצועית שלך

״לחיות באנרגיה גבוהה ולא להוריד את הרגל מהגז. אין מנוחה. אני כל הזמן בעשיה וחושבת על הצעד הבא. לומדת, משתפרת, שואלת את מתאמניי מה הם צריכים ממני, מנסה להביא חדשנות, ביחד עם שמירה על יחס אישי ואינטימיות.

לשמור על אש גבוהה ואנרגיות תמידיות זה לא תמיד פשוט ולעיתים יש לזה מחיר. אבל אני מאמינה באמונה שלמה שככל שנביא את עצמנו באנרגיה גבוהה לעסק, ככה העסק שלנו יראה. אנרגיה גבוהה מזמינה שפע ומביאה איתה צמיחה כלכלית. זו הדרך להצלחה״.

5 טיפים לניהול אורח חיים בריא והתמדה:

1. חפשו קבוצה של אנשים שעושים לכם שמח, מסגרת שמתאימה לכם  וחברו אליהם לאימונים, הקבוצה עושה את כל ההבדל.

2. לבדוק איזה סוג בן אדם אני ולפי זה לגשת לספורט שמתאים לי. כולנו אנשים שונים עם סגנון חיים שונה , לא כל ספורט מתאים לכולם. שווה להתייעץ עם מאמן .

3. חזרתם עייפים מהעבודה? אל תעלו על פיג'מה. כנסו מיידית לבגדי אימון, זה כבר יכניס אתכם למצב אנרגיה ויגרום לכם לצאת מהבית ולא לוותר על האימון.

4. כולנו צריכים עוגנים. הכניסו ליומן עוגן של 2-3 אימונים בשבוע והשתדלו לא לזוז משם. ברגע שיש לנו עוגן, הגוף יכניס את עצמו למצב של שגרה והרגל.

5. אם אתם טיפוסים סוליסטים, התייעצו עם מאמן מקצועי שינחה אתכם, יבנה לכם תכנית, יכניס אתכם למסלול ויראה לכם את הדרך.

מהו סודך להצלחת החזקת סטודיו מצליח?

״יכולתי להקשיב ולהבין את צרכיי מתאמניי. אני משתדלת לפנות אליהם ברמה האישית, לעקוב אחר ביצוע האימונים, הנוכחות בסטודיו. אני חושבת שעיקר עבודתי בשימור הלקוחות. לקוחות מרוצים מביאים חברים, בני משפחה ומכרים, הם הופכים לאנשי השיווק הישירים שלנו ובהם צריך להשקיע את עיקר הזמן״.

צילום: ערן ירדני

סטודיו – Urban-Place  | מועדון ריצה וכושר | חורב 13, חיפה | 052-4703926
פייסבוק: https://www.facebook.com/anatrunpt
אתר: https://www.facebook.com/anatrunpt
אינסטגרם: https://www.facebook.com/anatrunpt
יוטיוב: https://www.facebook.com/anatrunpt