תמי שעיה

מגשרת (48) ומנהלת משברים אישיים ומשפחתיים.

צילום: רוני ינקוביץ׳

״ כשבני זוג מתיישבים על הספה שלי במטרה להתגרש ואני מזהה שהם ממש לא שם, ומצליחה לשקף להם את זה ולעזור להם לתעל את האנרגיה לבנייה מחדש של הזוגיות והמשפחה״

במה משרדך עוסק ואילו שירותים הוא מעניק?

״אני מגשרת ומנהלת משברים אישיים ומשפחתיים שכוללים משברים אישיים גם של אמצע החיים, משברי גירושין וכתיבת הסכמי הגירושין, משברים זוגיים למען בנייה מחדש, משברים משפחתיים גם ביחד עם הילדים, ומשברים של הורים לאחר גירושין שנדרשים לגדל בנפרד את הילדים, אבל הכי ביחד.

בנוסף, אני מרצה על התמודדות עם קשיים ומשברים מתוך סיפורי האישי, וביחד עם בן זוגי, שהוא יועץ ומנטור אישי ועסקי מופלא, על החיים והזוגיות שאחרי הגירושין.

אני עובדת עם בני נוער ומכינה אותם לחיים האמיתיים, עם כלים פרקטיים להתמודדות ביומיום ובעתיד, ומחדירה את שפת הגישור לבתי הספר היסודיים, באמצעות תכנית לימודים יחודית שפיתחתי ביחד עם שותף לעשייה״.

מה מייחד את השירות שלך לקהל לקוחותייך?

״הפרקטיקה בעבודה איתי והמקום הבטוח שאני מייצרת להם, לנבור עמוק בנשמה ולא לפחד לגעת במקומות הקשים שהיו לא נגישים עד כה. אני עוזרת להם להסתכל בתוך עצמם ולמציאות בעיניים ולהתמודד הכי מדויק להם, לשנות דפוסים והרגלים שהם כבר בעוכריהם, להתמודד עם קשיים ולפרק אותם בקלות, וכל הזמן לראות את התמונה הרחבה ואת מה שכן יש, וקודם כל להודות על זה.  אני דורשת מהם גם את מה שהם חושבים שהם לא יכולים להפיק מעצמם, ולבסוף מגלים שהם יכולים וגם הרבה יותר ובזמן קצר.

הגישור הוא שפה ודרך חיים, ואת זה חשוב לי ללמד את המגושרים שלי.

להבין מאיפה מונעים האנשים, הבנה שיכולה לחסוך המון דרמות וכאבי לב, להכיל את מי שאינו דומה לנו, לקבל את האדם שמולנו בדיוק כמו שהוא, ורק אז לבחור אם לקרבו אלינו, וללמוד לקבל את הדברים כמו שהם ולפעול בהתאמה ובדיוק״.

״ אני עובדת עם בני נוער ומכינה אותם לחיים באמת עם כלים פרקטים להתמודדות ביומיום ובעתיד, ומחדירה את שפת הגישור לבתי הספר היסודיים באמצעות תכנית לימודים יחודית שפיתחתי ביחד עם שותף לעשייה״

מה מאפיין את קהל היעד שמגיע אלייך לגישור?

״שכולם מגיעים אליי ללא אוויר לנשימה וזקוקים שאחלץ אותם מבורות ותהומות, ואעזור להם לייצר שינוי ועכשיו״. 

הישג שאת גאה בו במיוחד

״כשבני זוג מתיישבים על הספה שלי במטרה להתגרש ואני מזהה שהם ממש לא שם, ומצליחה לשקף להם את זה ולעזור להם לתעל את האנרגיה לבנייה מחדש של הזוגיות והמשפחה.או כשמגיע זוג מפורק על סף מלחמת עולם ולבסוף מצליחים לסיים את הנישואין מחובקים על מדרגות הרבנות. אלו הם המתנות הקטנות שלי בכל יום״.

מה ההחלטה הכי טובה שעשית כאשת עסקים?

״שלא נתתי לפחד לנהל אותי ומצאתי בתוכי את האומץ לפרק שותפות, לשים את כל הביצים
שלי בסל אחד, וללכת בדרך שמדויקת רק לי
ול'אני מאמין שלי'. העצמאות הזאת, עד כמה שהיא לא תמיד פשוטה, מאפשרת לי להקשיב רק לעצמי ולליבי, ולפעול מהנשמה שלי בלבד״.

מה ה'אני מאמין' שלך להצלחה בקריירה?

״שהסנדלר לא יכול להרשות לעצמו ללכת יחף.
שאני כאשת מקצוע, איני יכולה לדרוש מהמגושרים והמטופלים שלי, את מה שאני לא דורשת מעצמי ואת מה שלא עברתי אני. הן בגירושיי והן במשפחה החדשה שהקמנו בשני בתים נפרדים, בהורות משותפת ומופלאה, הן במשברים האישיים שחוויתי שמהם הצלחתי לייצר מציאות טובה יותר, והן בשפה ובראייה הגישורית את החיים, ואת כל בני האדם העומדים מולי״.

054-7333121 | www.hagesher.co |
פייסבוק  hagesher.co