אורית זברסקי

בעלת "הבית למטפלים" ללמידת מקצועות מגע והתפתחות. מטפלת ברפואה סינית במגע, בדיקור קוריאני ובעבודה אנרגטית

ספרי על תחום עיסוקך והכשרתך המקצועית?

״אני מרצה, מדריכה ומלמדת את תחום הטיפול במגע, הן לקהל של מטפלות ומטפלים מקצועיים המגיעים אליי להשבחת הידע והעמקת ארגז הכלים המקצועי והן לקהל הרחב המגיע ללא ידע מוקדם ומתעניין בלמידת התחום כהעשרה. ההכשרה המקצועית שלי היא טיפול בשיאצו, טווינא, קיו שיאצו, תאילנדי, דיקור קוריאני ומנחת קבוצות בגישה הוליסטית. במקביל אני מטפלת בקליניקה ומשלבת עבודה אנרגטית ותודעה בטיפול״.

מהו ייחודו של ״הבית למטפלים ללמידת מקצועות מגע והתפתחות״ ממרכזי למידה אחרים?

״את הבית למטפלים הקמתי מתוך רצון פנימי עמוק להעביר את היידע והניסיון שרכשתי במהלך 20 שנות עבודת טיפול מעשי ו-5 שנים בהם לימדתי במכללה לרפואה סינית למטפלים במקצועות המגע.

הייחודיות "בבית למטפלים" היא שקודם כל כשמו כן הוא, חשוב היה לי לייצר מקום שכל מי שמגיע ללמוד בו יחווה חום ,קבלה, מקום תומך ואינטימי, שאני רואה בו כל תלמיד ברמה הכי אישית שיש, במרחב שנעים וכייף להיות בו.

אני מציעה "בבית למטפלים" מגוון קורסים, למטפלים שמגיעים מעולמות תוכן שונים במגע ורוצים לרכוש כלים נוספים להרחבת ארגז הכלים הנוכחי שלהם וגם למי שאינו מגיע מרקע טיפולי ומעוניין להיחשף לעולם התוכן שמתייחס למגע, ריפוי ותודעה.

הייחודיות היא החיבורים שאני מלמדת בין המקום הפיזי, הרגשי והתודעתי שאתו המטופל מגיע לטיפול. כשמשלבים ומחברים בטיפול איכויות אלה, שכוללות: אבחון וטיפול נכון ונותנים מקום לתמיכה והתייחסות רגשית ותודעתית מגיעים לרובד ריפוי עמוק״.

מהן שיטות הטיפול במרכזך? ספרי על הטכניקות של המגע המתקדמות שאת מעבירה למטפלים?

״טכניקות המגע שאני מלמדת הינן שיאצו, קיו שיאצו ועיסוי תאילנדי שאותן אני משלבת בלמידה עבור מענה לפתולוגיות שכיחות שקיימות בכל קליניקה, אני מלמדת לתת דגש על יצירת כוונה אמיתית לריפוי. על העברת המגע  ממקום תודעתי שיש בו תדר של אהבה, הכלה, חוסר שיפוטיות וראיית הצורך האמיתי של המטופל. הקסם מתקיים כשמטופל ומטפל יוצאים למסע משותף שבו מתקיימת התמסרות מלאה לתהליך הטיפול ומתוך זה מתקיים הריפוי.

בעיניי ראיית המקום הרגשי של מטופל הוא הכרחי במתן טיפול לא פחות מאבחנת הפתולוגיה. לעיתים קרובות הפתולוגיה (הבעיה, הכאב) שאתו הגיע המטופל נובעת דווקא מהמקום הרגשי שבו הוא נמצא כרגע בחייו ומכאן החשיבות באבחון, בהבנה ובהתייחסות המקצועית הנלמדת״.

האתגר הכי גדול במקצוע מבחינתך?

״כמטפלת האתגר הכי גדול שלי הוא שמטופלים יראו בי מקום שמביא להם מזור וביטחון. בניית הקליניקה היא אתגר, אבל אתגר גדול יותר הוא לשמר אותה. לדאוג ליחסי מטפל – מטופל שירותיים ומכבדים ולהגיע לתוצאות ריפוי איכותיות פעם אחר פעם. גם אם אני, כאדם, חווה קשיים או חוסר איזון נקודתי בחיי, היכולת שלי לפעול במקצועיות, לחבוש את כובע המטפלת בכל פעם מחדש, להיכנס לקליניקה, לעשות את ההפרדה המוחלטת ולהתמסר באופן מלא עבור המטופל ולטובת הטיפול בו״.

ספרי על רגע שיא בקריירה שאת גאה בו?

״בתקופה זו אני בתהליך טיפולי עם גבר חולה פרקינסון. איש מקסים עם קריירה מפוארת בעברו ומשפחה מדהימה ותומכת שהביטוי של המחלה שלו  היא נוקשות קשה בכל הגוף ופגיעה של תאים במוח, רוב הזמן הוא מנותק מהמציאות וחווה מציאות שמתנהלת בראש שלו עם דמויות מהעבר.  מבחינתי, ההצלחה שלי באה לידי ביטוי מתוך המקום שהצלחתי ליצור אתו מערכת אמון, שהוא מבקש שאגיע לטפל בו ושאני מצליחה להביא אותו בפרקי זמן מסוימים למקום שקט בראש ולרוגע והרפיה בגוף .למקום שהוא מפסיק להיאבק עם השדים בראש שלו. זו עבורי הצלחה!״

אלו הכשרות מקצועיות את מעבירה במרכז ומיהו קהל היעד שמגיע למרכז?

״הקורסים המתקיימים בבית למטפלים, נעים בין קורסים בעלי אוריינטציה מעשית, ממוקדת ואפקטיבית עבור מטפלים פעילים, מתקדמים או מתחילים, המעוניינים לשדרג את יכולותיהם המקצועיות-טיפוליות לצד הפיתוח הניהולי-עסקי שלהם ושל הקליניקה באופן פרקטי לבין מי שאינו מגיע מרקע טיפולי אך מעוניין להיחשף ולהכיר לראשונה את עולם הרפואה הסינית, הגישות, המשמעויות ולעשות זאת בצורה מעניינת ומרתקת. בנוסף ללימוד טכניקות מגע וטיפול, המשלבות גם את המקום התודעתי, אני מעבירה גם יידע והעשרה בתזונה, במגע מרפא ובתודעה״.

מהו הכח המניע אותך בקריירה שלך?

״הכח המניע אותי הוא המפגש עם המטופל. אני אוהבת אנשים, כל אדם הוא עולם מלא ועשיר בפני עצמו. הידיעה שמטופל יוצא מהקליניקה כשהוא התקרב לעצמו, מבין למה הוא זקוק, אם מבחינת שינוי תזונתי, או שינוי בראיית המצבים בחייו שגורמים לו לכיווץ והוא חווה מלאות רגשית והקלה או העלמות הכאב שאתו הגיע, כל אלו נותנים לי כח ושימחה לקום ולהיכנס לקליניקה כל בוקר כבר במשך 20 שנה״.

מה גורם לך לגאווה בעבודתך?

״אני אוהבת בעשייה שלי את ה"מסע" שאני עוברת עם כל מטופל ומטופל. השילוב של עבודת מגע עמוקה שיש בה תודעה ,עבודה אנרגטית שמנקה רבדים פנימיים ושייח תומך הוא שילוב מנצח.

הידיעה שאני משפיעה על אנשים, מרחיבה את היידע של המטפלים ותורמת להם , שהם מרגישים איתי נח ובטוח ומחזירים לי אהבה בתמורה גורמת לי לתחושת התרחבות וסיפוק מאוד גדול.

אין לי תחושה של "עבודה", אני עושה את מה שאני אוהבת יום יום, זו ההוויה שלי וזו זכות גדולה!״

מקצועית, היכן נראה אותך בעוד 5 שנים?

״הבית למטפלים ממשיך להתפתח ומעניק הכשרות מגוונות, הן מקצועיות לקהל המטפלים המנוסים, והן לקהל הרחב אשר מתעניין בעולמות התוכן כאמצעי להעשרה והתפתחות אישית.

הסדנאות והקורסים מאד ממוקדים ואפקטיביים ומסייעים להצלחת המשתתפים באופן מעשי, בתחומי חייהם השונים – המקצועיים והאישיים.

התוכניות העתידיות שלי היא להמשיך לתת מעצמי, לקבל מטופלים בקליניקה ולהמשיך לעזור להם. להמשיך לפתח את הקורסים שאני מעניקה בבית למטפלים, לפגוש מטפלים ואנשים שמעוניינים לבוא וללמוד מהניסיון שרכשתי ולגדול איתם. מעבר לכך, בעיקר להיות בריאה, להמשיך לגדול ולהתפתח תודעתית ורגשית ולהנות מהעשייה שלי״.

טל׳: 050-5536593

פייסבוק: אורית זברסקי- הבית למטפלים ללמידת מקצועות מגע והתפתחות

www.orit-baitlemetaplim.com

צילום: רועי ידובסקי

 

 

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*