ליאת שריג

מטפלת רגשית בכירה בשיטת איזון חיים, בשילוב של פסיפס צבעי הנשמה. מאבחנת מפת הנשמה ​טריינרית ומנחת סדנאות NLP ודמיון מודרך

ספר על תחום עיסוקך ועל הכשרתך המקצועית?

״מטפלת רגשית בשיטת איזון חיים, של ד"ר ג'ף לוין, שיטת איזון תדרים ייחודית. העבודה נעשית מתוך התודעה הגבוהה וחוכמת הגוף של האדם ומאתרת במהירות ובקלות את שורשי הקושי בחייו, ברובד הפיסי, הנפשי, הרוחני והסביבתי. בעזרת השיטה העוצמתית הזו ניתן לשחרר חסימות פיסיות ורגשיות הנמצאות בתוך סיפור חיינו, לאזנן ולהתמירן לתדרים, למודעות ואנרגיה גבוהים. בנוסף, אבחון מפת הנשמה, מפת הצבעים של הנשמה מסייעת לאדם להבין עם אלו מתנות ואתגרים הנשמה הגיעה לכאן, היא מעניקה כלים פרקטיים כיצד להתנהל נכון בחיינו. בנוסף, אני בוגרת מכללת רטר, מטפלת ומנחת סדנאות NLP ודמיון מודרך, שמשולבים במהלך הטיפולים״.

כיצד הגעת למקצועך ולמעמדך הנוכחי?

"בעברי הייתי מורה לאנגלית ואהבתי מאוד לעזור לתלמידיי. עקב המצב הבטחוני ומבצע "עופרת יצוקה" התחלתי לסבול מהתקפי חרדה והבנתי שאני חייבת לעזור לעצמי.

התחלתי ללמוד NLP ודמיון מודרך במכללת רטר והתקפי החרדה פחתו, טיפלתי באנשים אך הבנתי שעדיין חסר לי משהו. במקביל סבלתי מהתקפי אלרגיה קשים וקוצר נשימה, ובאחד מקורסי ההעצמה פגשתי מטפלת בשיטת איזון חיים, שהחלה לטפל בי ותוך זמן קצר נעלמו לחלוטין התקפי האלרגיה ולא נזקקתי למשאפים.

השיטה סיקרנה אותי והתחלתי ללמוד אותה ואז עברתי תאונת דרכים, שברתי חולייה בצוואר ונפגעתי בעמוד השידרה. המשכתי ללמוד ולטפל באנשים, הכאבים נעלמו כלא היו וחוויתי ניסים עם מטופליי".

נקודות משמעותיות שעברת בדרך

״הנקודה הכי משמעותית עבורי הייתה התאונה כי חשבתי לוותר על הכל. המורה שלי לא ויתרה לי והמשכתי ללמוד על הכאבים הפיזיים והנפשיים. בדיעבד הסתבר שזו הייתה נקודת המפנה בחיי, כי שנה לאחר התאונה קיבלתי אישור פנסיה ממשרד החינוך ופתחתי את קליניקת הטיפולים שלי״.

מה האתגר הכי גדול מבחינתך במקצועך?

״האתגר הכי גדול במקצוע הינו לחבר את המטופל לרגש, ההתמודדות עם ההתנגדות, לגרום לו לבטא את הרגש לאחר ששנים הוא
היה עסוק בהדחקתו״.

ספר על רגע שיא בקריירה שהינך גאה בו?

״רגע השיא מבחינתי היה כשילד בן 9 שסבל מהתקפי חרדה קשים עד למצב שלא יצא מהבית לחברים, לא נכנס לכיתה לבד וישן עם ההורים. לאחר מספר טיפולים מועט נעלמו התקפי החרדה ובזמן התקפת טילים היה רגוע, תיפקד מצויין הרגיע את אחיו והתחיל ללכת לחברים״.

מהו הכח המניעך בקריירה?

״הכח המניע מבחינתי הינו הרצון העז לעזור לאנשים להבין את הסיבה השורשית לכל מה שקורה בחייהם. אני חדורת מוטיבציה להראות להם שאפשר אחרת ושכח הריפוי נמצא בידיהם, כי הם אלה שיצרו את המצב״.

מה גורם לך לגאווה בעבודתך?

״גאוותי הינה הסיפוק, הידיעה שנתתי הכוונה לעוד נשמה במסע החיים. החיבור לייעוד שלי מסייע לי להראות לאנשים כמה כח בחירה יש בידיהם, כאשר מסתכלים על המצב מנקודת מבט אחרת״.

מהו עיקר התמחותך ומה הן המלצותייך לבחור איש מקצוע נכון בתחומך?

״עיקר ההתמחות שלי הם חרדות. אני יודעת מה הם חווים כי הייתי שם. ההמלצה שלי לבחירת איש מקצוע היא ראשית, חיבור רגשי כי אם אין את זה לא תהיינה תוצאות. חשוב שזה יהיה מטפל שמכוון, ולא ממהר לתת עצות, כי התשובות נמצאות בתוכנו״.

מקצועית,  איפה את רואה עצמך בעוד 5 שנים?

״בעוד 5 שנים יהיה לי מרכז שבו אטפל ואלמד את השיטה כדי שאנשים יעבירו את הטיפול הלאה, וכמובן שגם הרצאות חשיפה לשיטה בארץ ובחו"ל״.

״ההמלצה שלי לבחירת איש מקצוע, היא ראשית, חיבור רגשי, כי אם אין את זה, לא תהיינה תוצאות. חשוב שזה יהיה מטפל שמכוון, ולא ממהר לתת עצות, כי התשובות נמצאות בתוכנו״

 

שד' האצ"ל 40/27 אשקלון   | טל: 050-2146818 | liatsar@gmail.com

פייסבוק liat sarig

 

 

 

צילום: עידן שרגא

 

 
Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*