מיכל לוי

מייסדת ומנהלת "הבית שלך להצלחה" סטודיו למחול, כושר ואורח חיים בריא

מעט עלייך ועל הכשרתך המקצועית?

״בת 31, מראש פינה, בעלת תואר ראשון במנהל עסקים וספורט, מאמנת לקידום בריאות וכושר, ומורה למחול. החזון שלי ושל הסטודיו הנו ללמד ולהעצים תלמידות לאורח חיים בריא, הישגיות, דימוי גוף חיובי, ביטחון וערך עצמי גבוה, ראייה בסטודיו כמיקרו של החיים, ומרחב מעצב אישיות. עבודה בגישת אימון ייחודית, המשלבת ערך מוסף של חיזוק חוסן מנטאלי, הצבת יעדים והגשמה אישית״.

מדוע בחרת דוקא בתחום זה?

״מחול וכושר זה משהו שליווניי בכל שלב בחיי. כתלמידת מחול, ראיתי את יכולת ההשפעה דרך עולם המחול, על הדור הבא, וידעתי שהייעוד שלי הנו להשתמש בעולם המחול כפלטפורמה חינוכית ומעוררת השראה, עבור תלמידות נוספות בעתיד.

מה מעניק לך השראה?

״ההשראה שלי מגיעה מתלמידותיי. הדרך שלי ליצור, להשפיע ולראות את השינוי בהן לאורך השנים, להגביר אצלן את האומץ לנסות דברים חדשים, ואת ההבנה שלכל אחת אחריות אישית כלפי עצמה, ואחריות הדדית בכוח להשפיע על חברותיה לקבוצה, ולהוות להן מקור אנרגיה ודלק, אשר מסייעים בהתמודדות עם האתגרים.

המטרה הייתה לייצר עבורן בית, מרחב בטוח, עוטף ותומך, המאפשר לכל אחת לבוא לידי ביטוי בצורה בה תוכל להתפתח ולהתבטא בחופשיות, ללא מסכות. בית שרואה לעומק, בתוך מכלול ה"דיירות  בו", כל אחת בפני עצמה״.

המחול הנו מקצוע הוליסטי. הגוף הוא הכלי. הנדרשים מיומנויות וכישורים נוספים, אשר מאפיינים מקצוענות בתחום זה?

״בעיניי על מנת להצליח בתחום המחול, ולהפוך מקצוען ואמן אמיתי, חייב להיות בך רצון עז, ללכת עד הסוף, בין אם זה בתנועה מסוימת, בהתמדה, בעבודה הקשה ובדחיפה קדימה. אתה חייב אופי מברזל, לא מתפשר ולא מסתמך על חיזוקים מהסביבה החיצונית.

הדגש חייב להיות על התפתחות עצמית, ושיפור תמידי ביכולות הפיזיות והמנטליות שלך, יחד כמובן עם זיהוי המגבלות האישיות, ולדעת מה הדרך לפריצת הגבולות של המגבלות הללו, כדי להתמקצע בכל פעם מחדש.כיום גם יותר במערכת החינוך מאפשרים לתלמידים להתמקצע בתחומים שאוהבים, שהיו חסומים ביותר, בשנים עברו״.

היש מחיר שמשלמת אישה הבוחרת בקריירת רקדנית?

״כשאת בוחרת לעשות את מה שאת אוהבת בדרך המקצועית ביותר, את נהנית מהעבודה, מהיצירה, מההשפעה על דור ההמשך, כך שבעיניי, אדם אשר בוחר להתמקצע ולהשקיע את מיטב מירצו בדבר, לא רק שאינו  משלם מחיר, אלא זוכה לממש את הפוטנציאל שלו, בדרך הכי משמעותית שיכולה להיות״.

האם יש עוד דברים שאת אוהבת לעשות ברגעי הפנאי?

״אני קמה בשעות הבוקר המוקדמות מאוד ויוצאת לריצה, אוהבת לקרוא ספרים, בעיקר בתחום התפתחות אישית. אני מחוברת לים ולטבע, יש קסם רב בשקט, זו אחת הסיבות שאני עדיין נשארת לגור בצפון הארץ״. ״ההשראה שלי מגיעה מתלמידותיי. הדרך שלי ליצור, להשפיע ולראות את השינוי בהן לאורך השנים, להגביר אצלן את האומץ לנסות דברים חדשים, ואת ההבנה שלכל אחת אחריות אישית כלפי עצמה, ואחריות הדדית בכוח להשפיע על חברותיה לקבוצה, ולהוות להן מקור אנרגיה ודלק, המסייעים בהתמודדות עם האתגרים״

עצות זהב להצלחה

1. אחד הדברים החשובים בחיים בעיניי, הינו מציאת מנטור, מודל לחיקוי, מישהו המעורר בך השראה, בתחום שבו הינך מעוניין להצליח. להיצמד אליו, להבין מה הניע אותו ואיך הוא הצליח בתחום זה.

2. בתחום המחול, מעבר להכשרות המקצועיות והעבודה הטכנית הפיזית, שחייבת להיות לכל רקדן ורקדנית, יש חשיבות רבה בעיניי, למדידת כישלונות והצלחות. בתחום הזה, נראה שה"כשלונות" נמצאים בכל מקום, בין אם לא להצליח קומבינציה מסוימת,
או לא לקבל קטע סולו. ההסתכלות על אותם רגעי "משבר," כאל שיעורים קטנים שלמעשה אמורים לשפרנו, ולדחפנו קדימה.

054-5569268 | rikud.michal@gmail.com

Its.michallevi.dancestudio

צילום בנימין אדם